W jaki sposób realizujemy zamówienia?

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi dostępności towarów w naszych magazynach, chcielibyśmy przybliżyć Państwu specyfikę naszej gospodarki magazynowej.

W magazynach zlokalizowanych w obrębie naszej siedziby w miejscowości Nowe Oborzyska, posiadamy dostępne w sprzedaży pozycje magazynowe, dostarczane niezwłocznie naszym Klientom. W tym przypadku czas oczekiwania Klienta na dostawę towaru wynosi około 24 godziny od momentu złożenia zamówienia.

W przypadku, gdy nie posiadamy określonego towaru w lokalnych magazynach, kierujemy zapytania do naszego głównego dostawcy do Francji - firmy DPIA. Po otrzymaniu informacji o dostępności towaru, informacje te przekazujemy Klientom, wskazując termin dostarczenia i cenę. W sytuacji tej, średni czas oczekiwania Klienta na dostawę towaru wynosi około 7-14 dni.

Jeżeli klient zainteresowany jest zakupem towaru, który nie jest dostępny zarówno w naszym magazynie jak i w magazynach DPIA, kierujemy zapytania do działu produkcji w celu otrzymania informacji o możliwości produkcyjnej oraz jej terminie. Następnie informujemy o tym fakcie naszego klienta. W tym wypadku średni czas oczekiwania na dostawę towaru, od momentu zapytania o dostępność, wynosi około 30-60 dni.

W tym miejscu należałoby nadmienić, że zamówienia produkcyjne składane we Francji musimy podzielić na:

- niskoseryjne z krótkim terminem realizacji – wyższa cena jednostkowa
- większe ilości z dłuższym czasem realizacji – niższa cena jednostkowa

Wynika to nie tylko z oczywistej zależności kosztów produkcji od ilości, ale zależy również od takich czynników jak cena materiału czy linia technologiczna, na której odbywa się produkcja. DPIA posiada wiele linii technologicznych z przeznaczeniem zarówno do produkcji wielkoilościowej jak i do produkcji krótkich serii resorów czy piór.

Podsumowując powyższe informacje. Staramy się zwiększać możliwości zaspokojenia potrzeb naszych Klientów. Analizując rotację towarów w naszych magazynach, korzystając z Państwa informacji i opierając się  na analizie Waszych zamówień, staramy się optymalizować zlecenia produkcyjne i na bieżąco uzupełniać pozycje magazynowe tak, aby były dostępne „od ręki” i coraz więcej pozycji występowało w konkurencyjnej cenie.

 

Katalog towarów dostępnych